Previous events

JAZZ.FM91 World Music Series Finale concert

Hugh's Room, Toronto

Lenka Lichtenberg & Fray. To be recorded for broadcast on Jazz FM 91. Tickets and dinner contest is on! See home page for details.

Jun28

Lenka Lichtenberg & Yair Dalal feat. Alan Bern: Lullabies from Exile

Jeruzalemska synagoga, Prague, Czech Republic

European launch of project Lullabies from Exile. Featuring: Lenka Lichtenberg - voice, guitar, piano, harmonium Yair Dalal - oud, violin, voice Alan Bern - accordion, piano Tomas Reindl - percussion, didjeridoo David Doruzka - guitar Mile Anklewicz - clarinet

ETNO Brno 2014 festival

Stara Pekarna, Štefánikova 75/8, Ponava, 602 00 Brno, Brno, Moravia

with Tomas Reindl (percussion), and Edward Powell (string instruments). Lenka Lichtenberg (Kanada) – zpěv, piano, Edward Powell (Kanada) – perská loutna oud, ragmakamtar, kytara, Tomáš Reindl (CZ) – perkuse, didžeridů Lenka Lichtenberg je dnes již kanadská zpěvačka a skladatelka českého původu, známá ještě jako „dítě ze Semaforu“. Věnuje se tradiční židovské hudbě a klezmeru, již hraje a zpívá (mimo jiné též v jidiš) na mnoha koncertech i festivalech po celém světě. Její nahrávky byly odměněny cenami v soutěžích v Kanadě a USA – Canadian Folk Music Awards (2012, 2013) i Independent Music Awards (2013, 2014). V letech 2011 a 2012 vysílala Česká televize dokumentární film režiséra J. Hovorky „Písně oživlých zdí” o Lenčině uměleckém projektu v rodné zemi. Koncert písní z nového CD „Embrace” i dřívějších skladeb bude doprovázen Lenčinými dlouholetými spolupracovníky: Edwardem Powellem, jenž hraje na exotické nástroje, které sám vyrobil, a známým perkusistou a skladatelem Tomášem Reindlem.

120/150 CK